Terrassisoojendi on kõige mugavam viis, kuidas oma kodusest terrassist igal aastal maksimum võtta. Soojuskiirgur tähendab, et sa saad alustada terrassi kasutamist märkimisväärselt varem ning pikendada seda kaunisse kuldsesse sügisesse. Mis veelgi mugavam, tänu soojuskiirgurile saab terrassil olemist nautida ilma vajaduseta ennast tekkidesse mässida või paksemaid üleriideid selga tõmmata.
Millal sobiks gaasisoojendi ehk terrassisoojendi gaasiga?
Infrapunakiirgur on muidugi üks variant, selle kõrval on olemas ka gaasisoojendi kasutamise võimalus. Gaasisoojendaja eelisena võib näha seda, et tegu on mobiilsema lahendusega ning paljudele meeldib gaasisoojendi elav tuli.
Küll aga on sellel omad piirangud. Väga täpselt peab jälgima, kus gaasisoojendi asub ja tagama sellele takistamatu värske õhu ligipääsu. Sel põhjusel ei sobi gaasisoojendi kinnistesse kohtadesse nagu näiteks suveveranda või klaasitud rõdu.
Teiseks, ja väga oluliseks, erinevuseks on seegi, et kui infrapuna põhimõttel toimiv terrassisoojendi soojendab objekte, sh inimesi, siis gaasisoojendi soojendab ümbritsevat õhku. Sinu jaoks tähendab see, et vähegi tuulisema ilmaga ei ole tagatud mõnusalt ühtlane soojatunne.
Infrapuna soojuskiirgur – mida see siis tähendab?
Elektriga toimiv soojuskiirgur on sobiv lahendus nii terrassile, kinnisele rõdule ja verandale kui ka avatud rõdule. Vaja on lihtsalt valida õige disaini, võimsuse ja võimalustega mudel. Näiteks vajavad osad soojuskiirgurid kaitset vihma eest, teiste puhul pole aga sellele tarvis mõelda.
Ükskõik, kas valituks on infrapuna soojuskiirgur tuppa või terrassile, soojendav mõju on tunda põhimõtteliselt kohe, kui infrapunakiirgur sisse lülitada. Ja kuna infrapunakiirgur soojendab objekte, mitte õhku, ei pea muretsema, et tuul soojuse „minema puhub“.
Jah, elektriline terrassisoojendi nõuab ligipääsu voolule. Maja ehitades või renoveerides võiks seda meeles pidada ning juba planeerimise etapis sättida pistikupesa ka maja välisküljele.
Eelised kaaluvad aga selle ühe puuduse üle. Süsinik-, halogeen- või kvartskütteelemendiga infrapunakiirguri pakutav soojus on päikesest tulevale soojusele äärmiselt sarnane. Nii ei pea sa enam jahtima pilvituid päevi, et terrassist maksimumi võtta, vaid mõnusalt soe olemine on alati garanteeritud.
Soojuskiirgurite suutlikkuse maksimaalseks kasutamiseks on hea teada paari põhiasja. Näiteks saab suuremal terrassil parema tulemuse, kui paigutada terrassile mitu väiksemat seadet, kõik eri otstesse ja suunaga soojendatavale alale. See on palju efektiivsem lahendus, kui üks võimas terrassisoojendaja.
Infrapuna terrassisoojendi nutikad täiendused
Mudeleid võrreldes jäävad silma ka erinevad täiendused, mis muudavad terrassisoojendi kasutamise mugavamaks. Nii võib soojuskiirgur terrassile tulla liikumisanduriga, mis lülitab terrassisoojendi vastavalt vajadusele kas sisse või välja. Ja kuigi soojuskiirgur õue kulub ära nii juuni- kui aprillikuus, siis selge see et soojusvajadus on erinev. Sel põhjusel on tõhusam mudel see, mille soojusaste on reguleeritav.
Enamikel mudelitel on terrassisoojendaja kasutamiseks olemas pult, kuid samm edasi on nutiseadmega juhitavad mudelid. Nii pole vajadust otsida, kes jälle puldi kuskile kindlasse kohta ära peitis!
Laua kohale riputatav elektriline terrassisoojendi võib olla hoopis kaks ühes lahendus ehk sellesse on integreeritud ka valgusti! Ei mingit vajadust muretseda, kuidas mahutada ühe laua kohale nii soojendav infrapunakiirgur kui ka hämaratel õhtutel vajalik valgusti. Ja kui sa vajad veel veenmist, siis infrapunakiirgurid aitavad sääski peletada! Mõeldes kõikidele neile võimalustele, on selge see, et terrassisoojendi on üks elu mugavamaks muutev ost!