Kas sa oled kunagi kurtnud, et suvi on liiga lühike? Tahaksid nautida koduse terrassi pakutavat, kuid esmalt ei ole ilm piisavalt soe ning siis on järsku juba liiga külm. Võimalikke lahendusi on mitmeid: soojemad riided, infrapunakiirgur ning isegi klassikaline elav tuli! Milline nendest variantidest võiks sinu jaoks parim olla?
Unusta soojakiirgurid, pane lihtsalt riidesse
Sall kaela, paksem pusa selga ning kindad kätte on mõnes mõttes kõige kiirem lahendus. Ka keset suve on võimalik soojemad riided kapinurgast üles otsida. Samamoodi on enamikel inimestel olemas vähemalt üks fliispleed või villane tekk, mis jahedust tundes ümber õlgade võtta.
Küll aga ei suuda soojemad riided tõrjuda niiskust ega rõskust, mis võib mõnikord olla häirivamgi faktor, kui lihtsalt madalam temperatuur. Lisaks on riietest abi teatud maani. Takistatud on terrassil aktiivselt tegutsemine ning üldisemalt enda mugavalt tundmine. Kubujussina ei ole terrassil puhkamine vast päris see, mida sa ette kujutasid.
Infrapuna küttepaneel või infrapunakiirgur terrassile
Need päevad, mil päike peidab end pilvede taha või ei suuda sind piisavalt soojendada, on infrapuna soojuskiirgur täiesti asendamatu. Infrapunakiirgurid annavad soojust, mis sarnaneb kõige rohkem päikesest tuleneva soojusega, luues sedavõrd mugava ja meeldiva lahenduse. Võib lausa öelda, et soojuskiirgur tuppa toob päikese tuppa! Aga infrapunakiirgur sobib ideaalselt ka välioludesse.
Terrassisoojendi võib asetada lauale või maapinnale, paigaldada seinale või sättida hoopis laest rippuma. Seinale kinnitatav infrapuna küttepaneel on stiilne lahendus, mida kasutatakse väga palju ka siseruumides ja mis sobib hästi suletud veranda soojendamiseks. Laest riputatav infrapunakiirgur on kaks ühes lahendus, pakkudes üheaegselt nii soojust kui valgust. Nii on olemasolev ruum kõige mõistlikumalt ära kasutatud.
Olenevalt valitud mudelist võib infrapunakiirgur töötada kas elektriga või vedelkütusega. Kodusel terrassil kasutamiseks on tõenäoliselt kõige mugavam elektriga töötav lahendus. Nii pole kunagi vaja muretseda kütuse vahetamise pärast või avastada, et see sai otsa täpselt siis, kui infrapunakiirgur on vaja tööle panna. Elektriline soojuskiirgur terrassile on väga hea variant tänu kasutusmugavusele: tarvis lihtsalt pistik stepslisse torgata ning juba ongi terrassisoojendi kasutusvalmis.
Elava tulega terrassisoojendi
Aegade algusest saati on üheks sooja saamise võimaluseks olnud korralik lõke. Terrassile lõket teha ei ole aga tuleohutuse seisukohalt sugugi mõistlik. Lisaks on see ka aega- ja ressurssinõudev. Üheks alternatiiviks on gaasisoojendi, kus elav leek on klaastoru sees. Nii näeb küll mõnusalt hubisevat tuleleeki, kuid samas on see turvalisem lahendus, kui lahtine lõke.
Lisaks on olemas gaasi soojuskiirgurid, ehk infrapunakiirgur võib ka töötada just gaasi jõul. Kuna see ei vaja oma tööks pole voolu, on mõningane vabadus soojuskiirguri asukoha valimisel. Muidugi on aga ka sellel variandil omad puudused.
Peamiseks takistuseks on see, et kuskile peab ära mahtuma gaasiballoon, ehk õhukesi seinale kinnitamiseks mõeldud küttepaneele pole mõtet otsida. Rangelt peab jälgima ka seda, et gaasi soojuskiirgurit ei kasutataks kinnises ruumis, sest vastasel juhul võib tekkida mürgistusoht.
Mis on siis parim terrassisoojendi?
Infrapunakiirgurid võivad tunduda võõrad ja harjumatud. Kui oled aga nendega juba korra kokku puutunud – näiteks mõne kohviku välialal või sõprade terrassil, on infrapunakiirgur oma eelistega ikka väga kindel valik.