Nüüd kui oled otsustanud soetada akuga varstolmuimeja ja selle ehk endaga juba kojugi viinud, siis kuidas kindlustada, et uus kodumasin teeniks sind võimalikult hästi ja võimalikult pikalt?
Parim varstolmuimeja iga ülesande jaoks
Tolmuimeja eluiga aitab pikendada selle korrektne kasutamine. Parim käsitolmuimeja sobib väga hästi kiireteks koristustöödeks või riiuli-laua puhastamiseks, ent mitte terve kodu põrandapinna ülekäimiseks. Või, kui sinu kodus on väga palju vaipu, tuleks valida akutolmuimeja, millel on vaipade puhastamiseks sobilik puhastuspea.
Mis juhtub, kui puhastada vaipu tolmuimejaga, mis on mõeldud kõva põrandakatte puhastamiseks? Juhul kui akuga varstolmuimeja pakub võimalust mootori võimsust reguleerida, võid kasutada selle maksimaalset võimekust, et kompenseerida ebasobivast disainist tulenevaid puudujääke. Kuigi mingil määral on sellest ehk isegi abi, on selge, et vaip ei saa nii puhtaks kui võiks. Pea seda meeles, kui mõtled, millist varstolmuimejat osta.
Parimad tolmuimejad tulevad lisaotsikute ning -puhastuspeadega, mis ei ole seal komplektis sugugi niisama. Nende kasutamine muudab tolmuimejaga toimetamise reaalselt efektiivsemaks!
Miks akuga varstolmuimeja ei puhasta?
Kui äsja ostetud tolmuimeja imemisvõime järsku langeb, ei tasu arvata, et see on katki läinud. Tõenäoliselt peitub põhjus hoopis selles, et oled unustanud tolmukonteinerit või tolmukogujat puhastada ning see on ääreni täis. Pärast tühjendamist töötab parim varstolmuimeja taas eeskujulikult.
Tolmukogujat võib tühjendada pärast igat puhastamiskorda. Kui see käib nii kiirelt, lihtsalt ja hügieeniliselt nagu Dyson v15 mudelil, ei ole see ka mingi eriline lisavaev. Aegajalt võid tolmukoguja vee ja puhastusainega puhtaks pesta, kuigi regulaarselt tühjendades seda vajadust ei peaks tekkima.
Ära unusta, varstolmuimejad vajavad laadimist!
Kindlasti töötab akutolmuimeja paremini, kui aku on täis laetud. Lihtsaim viis seda kindlustada, on kinnitada akuga varstolmuimeja seina- või põrandahoidik pistiku lähedale. Nii on varstolmuimeja laadima panek põhimõtteliselt automaatne tegevus. Teine nipp on kasutada kahte akut – see sobib eriti hästi neile, kes koristavad korraga suuremaid pindasid ja kasutavad seejuures võimsaimat imemisfunktsiooni.
Akutolmuimeja eluea pikendamiseks on vaja teada ka seda, kuidas akut hoida. Tavaliselt kasutab akuga varstolmuimeja Li-Ion ehk liitiumioonakut. Ajaga, me räägime siin aastatest, aku mahutavus väheneb, ent sa saad omalt poolt seda minimiseerida. Esiteks pane akutolmuimeja laadima enne, kui see on sajaprotsendiliselt tühjenenud. Teiseks, regulaarne tolmukoguja tühjendamine ja tolmuimeja puhastamine. Kolmandaks, hoia tolmuimejat kuivas ja soojas kohas, kus see ei oleks otsese päikese käes ning paiguta see nii, et poleks ohtu tolmuimeja ümberkukkumiseks. Kõige parem on kasutada komplektis olevat põranda- või seinahoidikut.
Need lihtsad juhtnöörid, mida silmas pidada, ei ole kohe kindlasti liig. Võttes need kasutusele kohe, kui akuga varstolmuimeja koju jõuab, tekitad endale ka mõnusa rutiini, mis aitab hoida kodu puhtana ja akutolmuimeja töökorras.