Need, kes kasutavad terrassi, rõdu või verandat läbi aasta, on kindlasti vähemuses. Enamik inimesi sätivad oma tegemised õue alles siis, kui temperatuurid kõrgemad. Võttes aga appi õhu soojendi, saad seniseid harjumusi edukalt muuta ning nii hiliskevadel kui varasügisel värskes õhus puhkamist nautida.
Infrapunakiirgur on parim soojuskiirgur terrassile
Infrapuna soojuskiirgur on üks parimaid variante, et nautida terrassil olemist ka jahedama ilmaga. Suureks plussiks on see, et infrapunakiirgur pole lihtsalt õhu soojendi, vaid see soojendab otseselt inimesi ning esemeid. Tänu sellele on infrapunakiirgur ka energiasäästlik, sest soovitud soojuse saavutamiseks ei pea õhku kütma. Jah, mingil määral on ta ka õhu soojendi, ent seda pigem ringiga – soojendatud objektid kiirgavad soojust tagasi ümbritsevasse keskkonda.
Valides elektriga toimiva mobiilse lahenduse, võib soojuskiirgur tuppa ja soojuskiirgur terrassile olla üks ja sama lahendus. Infrapunakiirgurid võimaldavad mitmekülgseid disainilahendusi, nii et leiad kindlasti koduse interjööriga sobiva lahenduse: õhuke infrapunapaneel, infrapuna soojuskiirgur lakke või lauale ning seinale kinnitatavad mudelid.
Kas gaasisoojendi tuppa või gaasisoojendi telki on hea valik?
Gaasisoojendi siseruumi on aga miski, mida on turvalisem vältida. Jah, kaasaskantav gaasisoojendi on mugav lahendus olukorras, kus vooluühendus puudub, ent gaasisoojendi telki on eluohtlik valik! See kehtib kõikide suletud ruumide kohta – sh veranda ja kinnine rõdu. Jäta meelde, et kui soetatud on välitingimustes kasutamiseks mõeldud gaasisoojendi, ei tohi seda mingil juhul kasutada suletud ruumis, sest see toob endaga kaasa mürgistusohu.
Küll aga sobib gaasisoojendi kasutamiseks terrassil või suurel ning avatud rõdul, kus ei ole elektriühendust, mistõttu elektriga töötav infrapunakiirgur pole parim valik. Muidugi peab ka terrassil jälgima ohutusnõudeid ning tegelema gaasiballooni soetamise ja vahetamisega. Miinuseks on seegi, et gaasisoojendi võimalused disaini osas on võrdlemisi piiratud.
Aga traditsiooniline õhu soojendi ehk kuumapuhur?
Veel üks lahendus on kuumapuhur. Siseruumides toimib see ju hästi, miks siis mitte ka terrassil? Põhimõtteliselt suudab tavaline kodus kasutatav kuumapuhur soojendada oma õhuvooluga ühte või kahte kõrvuti istuvad inimest. Suurema seltskonna jaoks oleks vaja juba tööstuslikku kuumapuhurt.
Miinuseks on ka see, et kuumapuhur on õhu soojendi. Sel põhjusel on ka energiakulu väga suur. Ehk kuigi keegi ei keela puhurit terrassile tõstmas, siis selline õhu soojendi ei ole efektiivne lahendus ei kulutatud aja, raha ega energia mõistes. Soojapuhur sobib kasutamiseks väiksemates siseruumides, kus soojendatud õhk ei haju laiali.
Kaaludes eri variante, paistab infrapunakiirgur veelgi paremini silma. Teised variandid soojendavad esmalt õhku ning alles seejärel levib soojatunne ka sinuni ehk võib öelda, et need käivad pigem õhu soojendi nimetuse alla. Infrapunakiirgur hakkab aga kohe peale sisse lülitamist soojendama inimesi ja objekte, nii et kui tahad leida kõige efektiivsemalt töötava terrassisoojendi, on see parim variant.